20 червня 2014 р.

"Learn to Camp Program" або кемпінг для "чайників"

От і наша сім’я добралась до одного з найпопулярніших видів канадського відпочинку - кемпінгу. Не скажу вам за всю Канаду, але в нашій провінції, прекрасній Британській Колумбії, місць для кемпінгу просто безліч, тільки вибирай куди їхати. Кого не спитаєш - всі мають досвід у відпочинку на природі, з палаткою чи будинком на колесах від малого до старого. А у нашій сім’ї такого досвіду ще не мав ніхто.

Найбільш природолюбива людина у нашій сім’ї - це я. Для мене відпочинок на природі, біля багаття, з шашликами і піснями під гітару - це просто ех, красота! Правда, ночівля на природі в палатці ніколи в моєму житті не траплялась. А мій чоловік про себе говорить - дитина з кам’яних джунглів: все життя прожив у місті і глибоку істину відпочинку на природі біля багаття так і не збагнув. Для нього усі переваги такого відпочинку перекриваються вагомим недоліком - ненажерливі комарі. Як у такій ситуації можна насолоджуватись неземним смаком шашликів, якщо ти сам являєшся для когось свіжим м’ясцем?! Так от у такій нашій неоднозначно люблячій природу сім’ї питання про кемпінг не піднімалось досить довго, хоча канадські можливості відпочинку і прекрасні місця манили до себе уже давно. Та і як це питання могло б підніматись, якщо наш сімейний реквізит для відпочинку на природі налічує єдине покривало, яке ми час від часу використовуємо на пляжах.

Завдяки моєму класу англійської мови в організації для іммігрантів я дізналася про одну дуже цікаву програму кемпінгу саме для таких "чайників", як ми. Програма називається "Learn to Camp" (Навчись Кемпінгу) і проводиться вона по всій Канаді. Ось тут http://www.pc.gc.ca/eng/media/ltc-dlc/ltc-dlc08.aspx ви можете перевірити місця і дати на літо 2014 року і можливо ще встигнути зареєструватись. Суть програми полягає в наступному:
1. кемпінг на 1 уікенд (1 ніч)
2. учасникам надається усе необхідне обладнання (окрім спальних мішків або теплого покривала, це уже що в кого є)
3. їжа, вода, чай, кава, десерти - усе включено
4. проводять ознайомчі курси із: правил безпеки на кемпнігу, встановлення палатки, розведення багаття, готування на вогні, перелік необхідних речей на кемпінгу і багато іншого
І все це вартує 22 дол. на людину.

Для нас ця програма була саме тим, що треба. Для нас із кемпінгом завжди стояло головне питання - а чи сподобається нам? Адже для кемпінгу треба стільки всього прикупити, сама палатка чого варта. А як відреагує Сашко? Та й вазагалі, трохи страшновато самому їхати, коли ми такі "чайники" в лісах, а у нас між іншим ведмеді і кугуари в лісах водяться. А тут все дадуть, навчать, ну і, якщо не сподобається, то не такі вже і великі затрати будуть. Ось із такими аргументами вдалось мені переконати чоловіка на участь у цій новій авантюрі. З найменшим мужчиною в нашій сім’ї було найлегше - йому все цікаво і він хоч би завтра, хоч куди-небудь, якщо мама і тато поруч. А після того, як ми потренувалися вдома поміщатись у спальних мішках, які ми прикупили для цієї події, дитина взагалі не могла дочекатись того дня, коли то ми будемо спати на вулиці в таких цікавих штуках.

Ну а тепер власне сам фото-звіт про наш перший кемпінг, який відбувся на минулих вихідних.

Оглядаємо красиву місцевість, вивчаємо карту кемпінгу
Перший курс навчання "Встановлення палатки".
До всіх дій активно залучали діток на допомогу Тренування завершене, палатка успішно встановлена
Тепер прийшов час втілити на практиці отриманні знання і "побудувати" власну палатку
Дитина була така захоплена процесом, що кращої розваги і не придумаєш. Сашко допоміг поставити палатку від початку до кінця.  Місія виконана! 
Тепер ми вміємо ставити палатки :-)
Далі згідно програми нас чекали ще кілька інформаційних навчань
1. "Збираємось на кемпінг: реквізит, одяг, продукти та інше, що потрібно взяти з собою"
2. "Правила безпеки на кемпінгу" проводила професійна рятувальна група. 
Після інформаційного курсу нам показали професійних рятувальних собак, Сашкові дозволили їх погодувати, і на радість всіх дітей і дорослих продемонстрували, як собаки за запахом шукають людей в лісі.
3. "Готуємо на відкритому вогні"
Пекли солодкий хлібець, овочі і фрукти. 


Ось такий у нас получився смачний хлібець, спечений на вогні
4. "Знайомимось із жителями лісу". 
Усі зібрались після вечері біля багаття на історії про тварин, а також на спів під гітару. 
Але у Сашка уже не вистачило терпіння на довгі посиденьки, і йому уже кортілось спати в палатці, тож ми пішли готуватись до сну, такого довгоочікуваного і незвичного.Ночівля пройшла досить добре. Сучасні палатки виявились надзвичайно комфортними, з москітними сітками, що забезпечило нам спокійну ніч без жодного комара. Наші спальні мішки виявились дуже теплими, навіть жаркими, я б сказала, хоча на цих вихідних погода трохи зіпсувалась, і це були одні з найхолодніших днів за останніх кілька тижнів. Мішки наші ми купували у Костко і виявилося, що два спальні мішки легко перетворюються на один величезний мішок, що дозволило усім нам вільно поміститись у ньому. Ну а про якість сну на відкритому повітрі під спів пташок може сказати Сашко, який проспав від 9 вечора до 9 ранку без жодного нічного пробудження.

Єдиним незначним мінусом, який ми відмітили обоє з чоловіком, було те, що спати на землі виявлось досить твердо. І хоча нам дали спеціальне покриття, яке захищало спальні мішки від холоду землі, проте воно було не досить тонким, щоб забезпечити м’якість сну. Для наступного разу, якщо вже будемо купувати своє обладнання, треба буде врахувати цей момент і вибирати покриття товстіше і м’якіше.

А загалом, вражень від кемпінгу було вдосталь, навіть у мого чоловіка, який від самого початку не проявляв великого зацікавлення до цього заходу. І на останок нашого відпочинку він запропонував організувати таку поїздку уже самостійно, прикупивши увесь необхідний реквізит, що було приємною несподіванкою для мене.

Отож, якщо хтось ще ні разу не пробував канадський кемпінг і у всій цій лісо-палатковій темі такий же "чайник, як і наша сім’я, я вам дуже рекомендую цю програму "Learn to Camp". Хоча в нашій групі відпочиваючих були люди, у яких уже був досвід кемпінгу, та це абсолютно не заваджало їм отримувати масу задоволення, позитиву і корисної інформації від цієї програми.

4 коментарі:

 1. Классно. Особенно впечатлила природа на первом снимке (как в фильмах).

  P.S. Як добре читати на рiднiй мовi. ^_^

  ВідповістиВидалити
 2. Ирина здравствуйте, не сохранилосьли у вас какой-либо памятки-инструкции на счет этого мероприятия, возможно ее отправляли зарегистрированным участникам.
  В этом году запись будет 1 мая 2015 и до этого хотелось бы понять некоторые вопросы, дозвониться по телефону, указанному на сайте не получалось в пятницу (я буду продолжать звонить на этой неделе). И еще один вопрос, если позволите: оплата за всю семью или только за взрослых? Спасибо заранее за ваш ответ.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня, Вікторія.
   Пам’ятку-інструкцію я "нарила" в своїй пошті, але там є контактний номер телефону особи, яка координувала нашу групу минулого року у м.Вікторія. Я не впевнена, що за цим номер можна здійснити реєстрацію. Ми реєструвались, телефонуючи на номер телефону, вказаний на сайті http://www.pc.gc.ca/eng/media/ltc-dlc/ltc-dlc08.aspx
   Щодо оплати, то вона здійснюється за людину з урахуванням розміру палатки. Так нашій сім’ї запропонували 4-місну палатку (менші у них були лише 2-місні), то ж ми заплатили за 4-х людей, хоча нас було троє. Можливо цього року буде по-іншому, плюс з врахуванням іншої провінції (якщо я не помиляюсь, ви проживаєте в Квебеку?).

   Видалити
  2. Спасибо огромное, Ирина за ваш ответ. Да, мы в Квебеке, г. Монреаль. Нам остается только надеяться, что в наших краях программа будет такой же интересной, как и в Британской Колумбии. Всего наилучшего!

   Видалити