10 листопада 2015 р.

Іммігрантські запитання

Давно роїлась в думках ідея про створення одного посту спеціально для ваших запитань/коментарів з приводу процесу імміграції і іммігрантського життя в Канаді.

Все частіше і частіше читачі мого блогу залишають коментарі з проханням особистого спілкування, щоб задати запитання, які стосуються імміграції. Загалом, половина цих питань дуже схожі і мої відповідді на них теж доволі однакові. Впевнена, що багатьом з вас може бути цікаво почитати запитання інших, які можливо перегуються з вашими.

То ж пропоную у вигляді експерименту започаткувати цей пост з метою поширення інформації і спрощення нашої з вами системи комунікації.

Прошу залишати всі ваші запитання, які не стосуються ніякого конкретного посту на цьому блозі, саме тут і я по-можливості старатимусь відповідати вчасно, чесно і розгорнуто.

P.S. Моя особиста порада кожному, хто цікавиться/планує імміграцію в Канаду - слухайте всіх, не довіряйте нікому (навіть мені :-) ). У кожного свій шлях, досвід і своє бачення світу.

26 коментарів:

  1. Відповіді
    1. Мар’яна, ми виїжджали по імміграційні програмі провінції Квебек. На момент нашої подачі, здачі тестів на знання мови дійсно не вимагали, хоча мій чоловік здавав тест з французької ТЕФАК за особистим бажанням, щоб підстрахуватись. Але одразу після нашої подачі умови помінялись і ми, як то кажуть, встигли в останній вагон поїзда.
      Тепер програми ще інші, як були тоді, взяти хоча б експрес ентрі. На скільки мені відомо (хоча я не не дуже активно слідкую за змінами імміграційних програм), тести на знання мови тепер скрізь обов’язкові і їх треба прикріпити до вашого пакету документів ще до подачі. Відповідно, імміграційних шлях майбутніх іммгрантів повинен починатись з тесту на знання анг/фран мови або ж курсів мови (якщо мова не на достатньому рівні). Розумію, що затратно і по часу, і по грошам, але ж такі правила на сьогодні.
      До речі, знайомі нещодавно розповіли про нову імміграційну програму Квебек по якихось спрощених умовах. Можете почитати ось тут:
      http://www.cicnews.com/2015/10/breaking-news-quebec-skilled-worker-program-canadian-immigration-open-november-4-106405.html

      Тепер щодо посередників.
      Як я уже писала раніше, ми не користувались посередниками, тому що це доволі затратна справа і ми не розуміли, за що треба платити гроші. Ми активно вивчали головний урядовий сайт по імміграції (http://www.cic.gc.ca/english/) і чітко слідували інструкціям. Також ми вичитували різні блоги і форуми, де люди ділились своїм власним досвідом. Звісно що це важче, довше, і не завжди впевнений, чи робиш все правильно, на відміну від посередників, які все розкажуть і дадуть відповідді на будь-які ваші запитання, але все вартує грошей звісно.
      Розумію, що ситуація в кожного буде індивідуальна і може хтось ніяк не може обійтись без посередницьких послуг. В цьому питанні треба бути обачним, щоб потрапити на відповідальну фірму, а не на шахраїв.
      Також, задайте собі запитання "Якої конкретно допомоги я очікую від посередників?". Якщо це розібратись з умовами, правилами, зібрати усі документи і заповнити заявки - то може варто піднапрягтись, попросити допомоги в знайомих вчителів англійської (якщо в цьому є потреба), поритись на різних форумах, але все таки пройти цей шлях самому. Це, по-перше, зекономить вам немалу суму коштів, а по-друге, дасть вам навик пошуку на канадських урядових сайтах, який вам тут в Канаді пригодиться.

      Одним словом, у нас все було інакше, як ви правильно підмітили :-) Але якщо ваше бажання сильне, то вам буде під силу цей не простий, але однозначно цікавий шлях.

      Надіюсь, я дала обширну відповідь на ваші запитання. Якщо виникатимуть ще питання - обов’язково пишіть і шукайте відповідь скрізь.

      Видалити
  2. Відповіді
    1. Дякую Вікторія! У вас такий був чудовий коментар, не знаю правда чому він видалений.
      Хочете його продублювати?

      Видалити
    2. З дозволу Gubaidullina Viktoriya відновлюю її попередній коментар:

      Gubaidullina Viktoriya залишив новий коментар:

      Марьяна, позволюсебе ответить за автора блога)). Вот в этой статье подробно они все описали http://ua-ca.blogspot.ca/2012/08/blog-post.html. Там написано, что ребята подавались и "уезжали" именно по иммиграционной программе- по провинциальной программе Квебека и муж сдавал ТЕФАК -экзамен на знание французского языка. :-) Не сдавать сейчас экзамены на знание английского и/или французского языков просто невозможно- без сертификата на уровень владения языков в наши дни документы на иммиграционный процесс просто не принимают (чтобы вам не говорили ваши посредники). СЕйчас этот вопрос (владение государственными языками Канады) сильно регламентируется- нет определенного уровня- не подавайтесь. Поэтому, чтобы не переплатить денег "в воздух", изучите все сами насколько возможно.Очень часто посредники берут деньги, не дают никакой гарантии, и очень часто допускают ошибки. К моменту, когда вы сдадите экзамен на необходимый уровень владения языком, вы сможете сами от корки до корки изучить сайт по иммиграции в Канаду, там настолько все четко и ясно прописано, перечисленны все программы, вссе до единого документа, которые необходимо приложить, каждый шаг, что для подачи документов не нужны никакие посредники. Хотя, как правильно написано выше- у всех свой путь. Не опускайте руки, удачи вам! Канада стОит всех затраченных на нее средств и усилий. Просто с 2012 года введено много изменений в иммиграционные программы. Когда ты прошел этот процесс, уже нет необходимости отслеживать все нюансы. Удачи вашей семье.

      Видалити
  3. Ирин, здравствуйте, мне показалось все-таки не очень корректно отвечать до Вас, поэтому я удалила комментарий. Если Вы находите его уместным, я конечно, не против если вы его "восстановите" на правах администратора блога. Мне искренне жаль людей, когда посредники им морочат голову там, где без этого совершенно спокойно можно обойтись. ВСЕ иммиграционные процедуры максимально четко изложены на сайте. Открывай чек-лист и собирай документы... Другое дело, что на родине, увы, все эти справки попробуй собери...
    И основное- сертификат на знание языков. Он должен быть. Даже наши знакомые здесь, которые прошли в свое время иммиграцию в Квебек по результатам собеседования (были и такие счастливые времена :-)) , при подаче документов на гражданство Канады или прикладывали сертификаты с языковых курсов (канадских) или сдавали те же IELTS, TEFAQ. И тот факт, что люди почти с первых дней работают в Канаде, тоже мало кого удовлетворил. Есть требование- необходимо приложить сертификат о владении языком на необходимый уровень.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Підтримую вас в тому, що на батьківщині паперова волокита може добряче потріпати нерви, але, на скільки я розумію, посередники не збирають документи за вас. Можливо вони можуть забезпечити переклад і нотаріальне завірення, але з цим, мені здається, буде найменше проблем. Йдете в будь-яку приватну фірму і за гроші вони все роблять якісно і вчасно. Тут більше проблема з держ. установами, ну але це випробування/квест треба мабуть пройти самому, не залежно чи користуєтесь посередниками чи ні.
      Може я помиляюсь, то нехай мене поправить хтось, хто мав інший досвід, коли замість них посередники зібрали всі документи.

      Видалити
  4. Hi..Can anyone tell me how the new express entry skilled worker prgoram for Canaada immigration works?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Unfortunately, I don't have my personal experience with this new immigration program. As Piterson Lasti mentioned, you can search this program on cic.gc.ca and find complete explanation how this works.
      Good luck!

      Видалити
  5. hello Alisto. The Canadian government has a long explanation on how the express entry process works on its immigration website cic gc ca english immigrate/skilled/index.asp. This article is also useful and provides a summary of the program uniivaa com learn-more 81-the-new-express-no-entry-immigration-system

    ВідповістиВидалити

  6. Доброго вечора. Дякую Вам, Ірино, що відповіли, і що можна з вами спілкуватися! Ваш блог знайшла випадково, і це було те, що треба!!!!!! Хочу запитати, як ви іммігрували, відразу всі разом, з дитиною? Ми поки не маємо дітей, та плануємо), і виникає питання, наскільки складно з малечею потім переїздити, і чи це взагалі можливо? Спасибі!

    І ще одне: наскільки важливо мати трудовий стаж при працевлаштуванні в Канаді? Я медсестра, працювала по трудовій давно і недовго- весь час практично працюю неофіційно- так більше платять... У чоловіка- та ж сама ситуація, тільки він має вищу освіту, технічну, працює електриком. Буду дуууууже Вам вдячна за вашу відповідь)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Привіт, Ларисо.
      Поки Ірина зайнята, спробую відповісти на частину запитань.
      Весь процес нашого власне переїзду можна побачити, якщо почитати блог, починаючи з цього запису: http://ua-ca.blogspot.ca/2013/01/1_19.html . Як видно, іммігрували ми всі разом, з дитиною. З дитиною перетинати півсвіту не надто легко, але страшного нічого немає.
      Трудовий стаж у Канаді цінується, а трудова книжка - ні. Так що якщо маєте змогу взяти у своїх неофіційних роботодавців рекомендаційного листа у вільній формі, то цього буде досить.
      Наскільки я розумію, для роботи що медсестрою, що електриком у Канаді доведеться довчатися і сертифікуватися.

      Видалити
  7. Доброго вечора, Ларисо.
    Як вже відмітив мій чоловік Алекс, ми іммігрували з малюком, якому було на момент переїзду 1 рік і 5 міс. Мабуть, це було непросто (так як порівняти з імміграцією без дитини у нас змоги немає), але ми прийняли таке рішення - їхати з дитиною, а не залишати її хоч на тимчасово в Україні, і ми зовсім про це не шкодуємо. Ми проходили все разом, звісно що в повільнішому темпі з дитиною, аніж би було без неї, але ми були і залишаємось сім’єю, одною командою,і нам було дуже важливо бути всім разом.
    Найбільше випробування у сім’ї з маленькою дитиною - це те, що нікого з рідних/друзів/знайомих немає на початку і завжди треба покладатись на власні сили. Але ми не перша сім’я, яка іммігрувала з дитиною, і далеко не остання.

    Щодо стажу і досвіду роботи - трудова книжка, як поняття, тут не існує. Все, що напишете в резюме будуть сприймати на слово з вимогою надати рекомендації від попередніх роботодавців. Це може бути у формі листа (який ще можна підготовувати і перекласти в Україні), або ж телефонних контактів (у випадку, що колишній роботодавець готовий розмовляти на англійській).
    Щодо ваших професійних кваліфікації, на скільки мені відомо, робота медсестри і електрика тут гарно оплачується і наче знайти досить реально, з умовою що треба довчитись і отримати місцеві сертифікати. Треба більше читати в інтернеті, які вимоги, щоб перекваліфікуватись на канадський ринок.
    Але я, наприклад, вчилась на курсах анг. мови в коледжі з одним чоловіком, який не був електриком раніше, але вирішив отримати сертифікат, щоб бути електриком, так як по його словам платять дуже добре.

    Бажаю успіхів на вашому імміграційному шляху!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ірино, Алексе дуже Вам вдячні, що знайшли час і відповіли! Нам дуже корисні ваші поради, ваш блог чудовий! Ще раз дякуємо, і вам хай щастить!))))

      Видалити
  8. Давно хотіла вам написати, але все якось відкладала. Я просто хотіла сказати вам "дякую"! Почала читати ваш блог, коли наші документи були в процесі. Зараз ми вже 8 місяців в Канаді, в Торонто і наша сім'я відчуває себе в тому місці, де має бути. Ми теж з Тернополя і теж іммігрували з вленькою дитинкою (доці було 5 місяців). Дуже багато початковоі інформаціі я брала з вашого блогу, і не тільки інформаціі, а емоційного настрою. Спасибі вам!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Юля, ви молодці. Радий, що вам подобається в Канаді після такої неоднозначної подорожі. Шкода, що на вашому блозі давно не було оновлень, дуже цікаво дізнатися, як зараз ваші справи.

      Видалити
    2. Юля, я рада що мої записи когось підтримують і навіть надихають.
      Також прочитала ваш блог і відчула так багато знайомих емоцій, які відчувають мабуть всі іммігранти по приїзду. Особливо розумію вас з мовою. Все покращиться з часом і потім, оглядаючись назад, не повірите, що було колись інакше.
      Сподіваюсь, що Торонто і Канада загалом вам подобається. Успіхів вам!

      Видалити
  9. Доброго дня! Цікавимось теж переїздом до Канади сім'єю. Підскажіть, будь ласка, які форуми почитати, щоб зібрати більше корисної інформації, порадьте ресурси...

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Доброго дня.
      Впевнена, що на сьогоднішній день блогів, форумів і відео сторінок стало ще більше з моменту, коли ми переїхали, так як вся ця інтернет індустрія ведення блогів розвивається шаленими темпами.
      Якщо цікаво, які блоги читала особисто я, то в мене є виведений список блогів справа в колоночці "Мій список блогів". Кожен з них має свою специфіку, формат і інформаційну насиченість, але на мою думку блог Вікітревел - це просто бездонне джерело інформації про імміграцію, життя в Канаді, і різноманітні аспекти та теми.
      Також останнім часом натрапляю в ютубі на цікаві відео блоги про життя в Канаді. Вважаю це дуже цікавим форматом донесення інформації про життя в іншій країні.
      Успіхів вам!

      Видалити
  10. Пані Оксано, доброго дня.
    Чи могли б Ви написати свою електронку або куди можна надіслати Вам лист?! Маю деякі питання. Можливо могли допомогти б. Або я свою можу залишити.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Пан Олег, я з радістю спробую дати відповідь на ваше запитання, якщо це буде в зоні моєї компетентності. Було б просто чудово, якби ви написали своє запитання коментарем до цього посту, який я створила власне для запитань і відповіддей.
      Дякую
      Ірина :-)

      Видалити
  11. Привіт.
    По-перше ,ви молодці що знаходите час для видачі інформації(корисної) в навколишній світ.
    А по-друге ,Хотіла спитати де можна подивитися список професій(для професійної іміграції) який був у 2016році і чи знаєте Ви як він оновлюється???
    Дякую.
    Марія.

    ВідповістиВидалити
  12. Привіт.
    По-перше ,ви молодці що знаходите час для видачі інформації(корисної) в навколишній світ.
    А по-друге ,Хотіла спитати де можна подивитися список професій(для професійної іміграції) який був у 2016році і чи знаєте Ви як він оновлюється???
    Дякую.
    Марія.

    ВідповістиВидалити
  13. Автор видалив цей коментар.

    ВідповістиВидалити