6 вересня 2016 р.

Підготовка до школи

За школу тут починають думати і говорити ще задовго до її початку. А сам факт того, що дітей в школу треба записувати вже в січні того року, коли дитина йтиме в школу, дає зрозуміти, що все тут робиться заздалегідь. Власне перед початком запису дітей у школу, десь в грудні-січні, по місту відбувається така подія, як день відкритих дверей в школах. Щоправда, у нас тут кожен район робив це в один день, а точніше вечір після роботи. Тобто, якщо хотіти відвідати кілька шкіл, то це фізично зробити не так легко, бо всі відкриті для відвідувачів в один і той самий вечір.
Приблизно в той самий місяць проводиться так звана ознайомча сесія для усіх бажаючих батьків, чиї діти йтимуть в підготовчий клас. Що цікаво, цю сесію проводять централізовано в одній з вибраних шкіл, а проводять її директора (на секундочку, не завучі, чи старші вчителі, а директора) всіх початких шкіл міста. Спершу було вступне слово про початок нового етапу, його важливість, і все таке. А потім батькам роздали графік 15 хвилинних зустрічей, які проводились наступних 2 години на різні теми: підготовка дітей до шкільного режиму, математика в початковій школі і чого очікувати, грамотність і читання, загальні правила поведінки, тощо. Можна було по черзі обійти усі ці кабінети і послухати про усі теми, які до слова розказували власне ті директора, що приставляли свої школи.  Найбільш тривожне запитання, яке мабуть мучило усіх без виключення присутніх батьків - "чи готова моя 5-річна дитина до школи?", на що директори розповідали критерії, які вважаються достатньою умовою визначення готовності. Хочу відмітити, що серед цих критерії не було академічних знань таких як: вміння читати, рахувати, написати своє ім`я. Зовсім ні. Основний фокус був на поведінкову готовність, на вміння слухати і виконувати 2 послідовних вказівки (наприклад: сходи в туалет, після цього помий руки), вміння взаємодіяти з однолітками, вміння самостійно дивитись за своїми речима, їсти обід, тощо. І головне, що зустріч ця проводилась в грудні, а до початку школи ще було добрих 8 місяці, за які батьки можуть поступово підготувати діток і попрацювати на покращенням тих чи інших навичок. Вважаю, що такі зустрічі - це дуже хороша практика, так як побачивши, що інші батьки теж переживають не менше вашого, задають можливо такі питання, про які ти ще сам не подумав, і почути заспокійливі відповіді професіоналів, все це додає більшої впевненості і заспокоює і так вічно за все переживаючих батьків :-)

Запис в школу проводиться по принципу проживання в районі, до якого належить ваша школа. Але, якщо є бажання записати дитину в іншу школу, то це також можливо, правда місце в школі вам не гарантують, так як в першу чершу приймають дітей з свого приналежного району, а потім по залишковому принципу всіх решта. Є дуже популярні школи з високими академічними рейтингами або якимось особливими програмами, яких немає в інших школах. В такі школи попасти непросто і бувають часом довгі живі черги в день подання документів. Дуже популярно в нашому місті школи так звані "французького занурення", де викладання усіх предметів відбувається на другій офіційній мові - французькій. Таким чином діти занурюються в іншомовне середовище і значно краще вивчають другу мову.

У нас так склалось, що записали ми Сашка в січні в тому районі, де ми жили, а влітку ми переїхали в нове житло, то ж прийшлось міняти школу. Я рада, що все це вдалось вирішити до початку навчального року, так як школу довелось поміняти лише на папері і Сашко не відчув ніяких особливих змін щодо цього.

В школі, в яку ми записались, нам видали список канцелярських товарів, які треба придбати до початку школи. А також в нашій школі є можливість групового замовлення, коли ви виписуєте чек, а стандартний список закупів для усіх бажаючих проводить школа, і отримує при цьому знижку від магазину, яка йде у бюджет школи на розвиток, програми, тощо. Ми обрали другий варіант, так як це виглядає значно простіше для нас, особливо для першого року, коли ми ще мало орієнтуємось в усіх необхідних шкільних приладдях. Така закупка на початковий клас вартувала щось в межах 50 дол.

Також для школи потрібен рюкзак і змінне спортивне взуття для заняття спорту. На додачу потрібно ще надати змінний одяг провсяк випадок і наче все. О, згадала ще одну вимогу - всі речі, одяг, взуття (навіть кожна ручка і олівчик без виключення) мають бути підписані. Можна звісно спробути це зробити перманентим маркером, але тут практичні канадці придумали систему стійких стікерів. Замовляєш на сайті 100 стікерів з іменем своєї дитини, в будь-якому кольорі, дизайні, і клеїш їх на все, що бачиш :-) Набір таких стікерів нам обійшовся в 45 дол.

На додачу до всього треба ще ланч бокс, в якому діти носять їжу з дому до школи. Чула багато відгуків від мам, що пакування цих ланч боксів доволі втомлююча справа, адже щодня треба продумати якийсь більш-менш збалансований набір продуктів для перекусів, обіду, напої. Ну що ж, будемо гуглити варіанти і дивитись по ситуації.

І останній, але не менш важливий організаційний пункт - група продовдженого дня, як у нас її називали або after school care. Коли обоє батьків працюють, без цього ніяк не обійтись, так як школа закінчується десь в 2:30, а діти тут, як відомо, самі не можуть залишатись десь до 12 років. Такі групи продовженого дня часом є при школі, як у нашій школі наприклад, і часто є багато різних приватних а-ля садочків, які пропонують таку послугу. Оскільки в нашу школу ми записувались вже значно пізніше реєстраційного дня, то місць в цю групу вже немає. Зате виявилось місце в найближчому приватному а-ля садочку, який приїжджає до школи на автобусі і забирає діток до себе на решту дня. Це навіть виявився кращий варіант для нас, так як фізично ця приватна організація розташована ближче додому, аніж школа. З фінансової точки зору різниця майже непомітна. В школі така група вартує 280 дол в міс., а в нашій приватній організації 290дол.

Ну от наче і все: рюкзак куплений, стікери замовлені, ланч бокс лежить на поличці, скрізь записались, залишилось чекати на перший шкільний день, який уже зовсім незабаром.

2 коментарі:

  1. я так розумію, що нульовий клас (тобто кіндергарден) безкоштовний? Треба лише доплачувати за групу продовженого дня?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так, державні школи безкоштовні і доводиться лише платити за продовжений день після школи. Але є чимало приватних шкіл, де навчання платне, починаючи з "нульових" класів.

      Видалити